8 مورد درد که نباید نادیده گرفته شوند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

1 – درد ناگهانی سر و گردن

اگر به طور ناگهانی،مخصوصا هنگام اسکات زدن با وزنه های خیلی سنگین ، در ناحیه سر احساس درد کردید، از تمرین دست بکشید و نگاهی به شکل حرکتتان بیندازید.این درد که نباید از آن غافل شوید می تواند در نتیجه اورلود رگ های خونی به خاطر فشار تمرین باشد یا این که یکی از عضلات درگیر در برخورد با فشار و استرس وارده از طرف وزنه ها ، مشکل دارد.

2 – سوزش شدید کشاله ران

اگر تمرینات سنگین انجام می دهید و درد بسیار شدید و ناگهانی در ناحیه کشاله های ران احساس کردید، همان لحظه دست از تمرین بکشید چون این دردی است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شوید.این درد بر حسب آسیب دیدگی ، می تواند یک گرفتگی عضلانی ساده باشد یا کشیدگی جدی عضلات. اگر خواستید همان حرکت را دوباره انجام دهید و این درد هم چنان ادامه داشت ، اما با شدت کمتر، این نشانه کاملا روشنی است که عضلات داخلی ران شما به طور جدی دچار کشیدگی شده اند.بعد از تمرین عضله آسیب دیده را به دقت بکشید و در صورت امکان روی آن یخ بگذارید تا اگر تورم دارد برطرف شود.چهار روز تا یک هفته به آن عضله استراحت بدهید و بعد دوباره تمرینات را از سر بگیرید.

3 – درد جدی کمر

با اینکه همیشه باید مراقب هر نوع درد کمر که برایتان اتفاق می افتد باشید، وقتی درد آن مستقیم و شدید باشد ، باید بلافاصله دست از تمرین بکشید چون این مورد یکی از حادترین دردهایی است که به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود.درد تند و تیز معمولا نشانه ای  آشکار است که مشکلی در بدنتان اتفاق افتاده و علت آن ممکن است جابجا شدن دیسک یا وارد شدن فشار روی عصب باشد.

اگر تعداد بالایی لیفت انجام داده اید که نیاز به بالا بردن وزنه بالای سرتان داشته است پس فشار زیادی روی استخوان های مهره ها وارد کرده اید.از جمله اصلاحاتی که باید صورت بدهید تغییر طرز قرارگیری تان است چون ممکن است حرکت را در حالتی انجام داده باشید که ستون  مهره ها خارج از تراز رفته باشد که موجب درد عمیقی در بدن می شود.در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

discherniation-300x188.jpg

4 – درد قوزک پا حین دویدن

خیلی از دونده ها خیلی به ورزش شان متعد هستند و خیلی برایشان پیش آمده که طی تمریناتشان دچار درد در قسمتی از بدنشان شده باشند.هر زمان که سعی می کنید به اندازه مسافتی که دونده ها می دوند ، بدوید ، مطمئنا درد جدی برای خودتان ایجاد می کنید.وقتی چنین دردی در پای خود احساس کردید ، زمانش رسیده که تردمیل را نگه داشته و به درد قوزک پایتان رسیدگی کنید.این درد می تواند نشانه کشیدگی قوزک یا رباط هایتان باشد و اگر نادیده گرفته شوند ممکن است باعث شود هفته ها از تمرینتان عقب بمانید.

مفصل قوزک پا تاندون ها و رباط های زیادی در خود دارد به خاطر همین این احتمال خیلی زیاد است که با یک گام اشتباه که بر می دارید صدمه ای به یکی از این ها وارد شود.حتما از کفش مناسب دویدن استفاده کنید.هنگامی که می دوید به بدنتان گوش دهید و در صورت بروز درد ، دویدن را متوقف کنید.

5 – گرسنگی بیش از حد

برای خیلی از افراد ، ساختن بدنشان مهم ترین اولویت زندگی است.چه فکرشان شرکت در مسابقه بدنسازی باشد یا صرفا بخواهند به این و آن پز بدهند که سعی و تلاش هایشان در باشگاه نتیجه بخش بوده است، خودشان را تا حد بیشتر از توانشان جلو می برند تا به اهدافشان برسند.

وقتی عضله ها ساخته شدند ، به جایی می رسند که باید شدیدا مراقب رژیم خوراکیشان باشند و هر چیزی را نخورند.اگر شما هم در رژیم خوراکی خود جدی هستید و چند ماهی است که خورد و خوراک خود را شدیدا محدود کرده اید، واقعا باید به زبان بدنتان گوش دهید.گاهی اوقات بعد از رژیم های خیلی سخت ، توازن هورمونی بدن برهم می خورد و شما احساس گرسنگی شدید خواهید کرد که به هیچ  طریق از بین نمی رود.این وضعیت آشکار نشان می دهد که بدنتان می خواهد چیزی به شما بگوید و شما باید یک تا دوهفته به خودتان مرخصی بدهید. کالری های مصرفی تان را دوباره بالا بیاورید و بعد از این دوره ، دوباره به رژیم سفت و سخت سابق تان برگردید.این بار متوجه خواهید شد که وقتی مرخصیتان ار رژیم به سر آمد چربی سوزیتان بسیار شدیدتر از قبل ادامه می یابد.

6 – احساس سرگیجه

این مورد را هنگام تمرین نباید نادیده بگیرید.این مشکل بیشتر زمانی اتفاق می افتد که در حرکتی تا نیمه خم هستید و دوباره به وضعیت ایستاده برمی گردید. بهتر است که با 

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر عضو نیستید عضو شوید تا بتوانید محتویات این قسمت را مشاهده نمایید

فشارخونتان را اندازه گیری کنید چون ممکن است این نشانه ای از مشکل فشارخون باشد.

با اینکه خیلی ها باید مراقب باشند فشارخونشان بالا نرود ، شما اگر دچار چنین مشکلی شدید احتمالا فشار خونتان پایین آمده است.با توجه به خطری که احساس سرگیجه می تواند در پرس های بالای سر برایتان ایجاد کند ، باید حتما دقت و توجه کافی به این مشکل داشته باشید.یک کاری که باید بکنید این است که مقدار کافی نمک در رژیم تان مصرف کنید.ترجیحا نمک دریا.

7 – درد ساق پا

درد و ورم ساق پا یکی دیگر از مشکلات متداول در ورزش دو می باشد که به خاطر اعمال فشار مداوم بر استخوان درشت نی ایجاد می شود.با این که خیلی از دردهای ساق ممکن است به خاطر کار کشیدن بیش از حد از پا باشد و بعد از چند روز دوباره سلامت شود، اما اگر از مشکل درد و تورم ساق پای مزمن رنج می برید باید حتما دوره ریکاوری را به طور کامل طی کنید.

اگر می بینید که این مشکل تان بیشتر از دو هفته است که ادامه پیدا کرده است ، حتما به دنبال یک پزشک متخصص ورزشی  رفته و درمان را جویا شوید.

8 – خستگی مفرط و مداوم

خستگی ای که به هیچ طریق از بین نمی رود ، و هر چه خوابتان را بیشتر می کنید ، خوراکتان را متعادل تر می کنید ، چند روز مرخصی می گیرید و استراحت می کنید و هر کاری می کنید این خستگی بهتر نمی شود ، این می تواند نشانه بارزی از تمرین زدگی باشد.


نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 12 تاريخ : سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت: 4:49

فهرست وبلاگ